СРПСКИ МАКЕТАРИ
Uđite na forum Srpski Maketari!

Join the forum, it's quick and easy

СРПСКИ МАКЕТАРИ
Uđite na forum Srpski Maketari!
СРПСКИ МАКЕТАРИ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Такмичења и суђење?

+7
Шлосер
panzer
kole
Атила
aerodinamik
srpskimaketar
Admin
11 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by MARINKO 15/2/2010, 23:45

Cini mi se da sam napisao u proslom vremenu, naime casopis se zvao Hobby master, izaslo je cini mi se svega 6 brojeva negde 2005, a tekst je bio u delu pod nazivom Senseiev kutak!

I da, ispravka prethodnog posta: prestao sam se takmiciti 1996, a ne 2006(izvinjavam se na netacnim informacijama)
MARINKO
MARINKO

Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 47
Локација : Beograd, Stari grad

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by Jasim 15/2/2010, 23:58

Штета што нема неки часопис за макетаре,да и ми младђи нешто научимо Sad
Jasim
Jasim

Број порука : 24
Join date : 13.02.2010
Age : 30
Локација : Багрдан

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by Шлосер 16/2/2010, 00:00

Мислим да је Аеромагазин у питању. Блицеви стварно сметају боји за макете? Како акрилици реагују на светло?
Шлосер
Шлосер

Број порука : 79
Join date : 08.02.2010

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by Admin 16/2/2010, 00:27

Сварно разна искуства око тих такмичења, ја одем на свако за које чујем а да могу да идем па мало гледам и потрошим паре ако има добре тезге. Сад од када сам јесенас положио вожњу можда идем и чешће.

Приметио сам и то ми смета јер и ја сликам макете на такмичењима које ми се допадну, да се много те макете понављају неке чак и годинама. Носе људи исту мекту неколико година. Има једна коју сам баш запамтио, онај амерички дебели мазњак А-7 коме се виде неки детаљи, радар и сл, е тај сам видео Х година. А и онај пољак што препродаје макете (много скупо) исто стално носи неке исте Sad
Admin
Admin
Admin

Број порука : 121
Join date : 07.02.2010
Age : 35
Локација : Београд

http://srpskimaketari.nstars.org

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by MARINKO 16/2/2010, 00:34

Jeste, napravis dobru maketu, osvojis neku nagradu, i onda je vuces godinama. ccc
MARINKO
MARINKO

Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 47
Локација : Beograd, Stari grad

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by kole 16/2/2010, 00:52

negde se raspravljallo da maketama steti svetlo blica ali je to odbaceno kao neosnovano i cista glupost, znam da ima muzeja gde izlazu tkanine stare i po nekoliko vekova i tamo je zabranjeno slikanje blicem jer to stvarno utice na tkaninu ali ne i na makete i njihove boje jer boje kojima se farbaju makete skroz su drugacijih sastava od boje koje se koristile za tkanine od pre par vekova pa je i utical svetla mnogo gori na ove poslednje, to sam video kada sam posetio jedan muzej pa u jednom odeljenju imaju tkanine koje su nosili samuraji pre nekoliko vekova a i svetlo je bilo kao u kupleraju, vuklo na crveno Very Happy
taj senseji je isao mnogima na qrac i zivce jer je kazu posle svakog takmicenja ogovarao i spletkario medju ljudima da se ovi skoro posvadjaju ,
kakva je on budala kojem smetaju deca koja slikaju makete pa kada je cilj da se sto vise dece primi na ovaj hobi i da nesto kreativno urade a ne da piju pivo ispred radnji u kasnim satima i okupljaju se u copore i onda divljau krajem i lome klupe, kontejnere
kole
kole

Број порука : 55
Join date : 08.02.2010

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by MARINKO 16/2/2010, 01:13

Mislim da je doslo do omaske: nije problem u blicu nego zasto se deci dozvoljava da prilaze maketama blize od 3 metra!
MARINKO
MARINKO

Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 47
Локација : Beograd, Stari grad

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by Jasim 16/2/2010, 02:04

Треба онд том Сенсеију да објасни неко да се деца тако едукују и да нема ништа лоше што хоце да слкају:Тај Сенсеји је вероватно нека матора дртина која нема шта друго у пензионерским данима да ради него да јури децу.
Jasim
Jasim

Број порука : 24
Join date : 13.02.2010
Age : 30
Локација : Багрдан

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by Шлосер 16/2/2010, 02:48

Ја колико знам то је неки момак, није стара гарда. Али, може бити да грешим. А зашто је битна прича? Нисам се никад дружио са судијама (ја сам с оне стране закона) lol!
Шлосер
Шлосер

Број порука : 79
Join date : 08.02.2010

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by MARINKO 16/2/2010, 03:26

I tako treba da ostane
MARINKO
MARINKO

Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 47
Локација : Beograd, Stari grad

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by srpskimaketar 16/2/2010, 03:51

оставимо тог сенсеја на миру сигурно он није једини судија који суди све па да је нај гори, чпвек није ни члан форума па да се стално бавите са њим помењен и готова ствар немојте да буде он или било ко главна тема дискусије

мене је једном један матори судија хтео нешто да напушава што гледам макете кад заседају судије, мало је фалило да му лупим шамарчину па кад сам му подвикно одма се покупио и нисам га више ни видо Twisted Evil

и ја сам се такмичио а и даље понекад нешто однесем кад ме не мрзи и кад имам времена, и мени је од свега нај више сметало кад они ликови који иначе стално добијају неке шатро медаље се са тим дувају ко да су одједном пронашли лек за канцер или сиду, одма деле неке савете и лекције, кезе се ко страшила галаме и трче у круг да их сви виде!
а изгледају ко нај гори падавичари са оним плеханим или дрвеним шатро медаљама око врата што коштају по 15 динара у радњи и свако може да их купи!
једино глупље изгледају голубари кад деле међу собно неке пехаре високе мета и по и свако ко се такмичио добије поједан (то сам сад гледао на тв па ме потсетило на макетаре на такмичењима)
srpskimaketar
srpskimaketar

Број порука : 101
Join date : 08.02.2010
Age : 39
Локација : Бгд Срб!

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by MARINKO 16/2/2010, 03:56

A on i ne sudi na takmicenjuma, ili mi se cini
MARINKO
MARINKO

Број порука : 14
Join date : 15.02.2010
Age : 47
Локација : Beograd, Stari grad

Назад на врх Go down

Такмичења и суђење? - Page 2 Empty Re: Такмичења и суђење?

Порука by Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму